Kısa Sürede Alışveriş Yapılır mı?

1
7
Alışveriş Listesi Yapmak Doğru Mu
Alışveriş Listesi Yapmak Doğru Mu

Kısa sürede alışveriş yapılır mı, elbette yapılır peki bu alışveriş nasıl yapılmalı, alışveriş yapmadan önce yapacağımız alışverişin önceden kurgusunu yapmalıyız. Ne alacağımızı, hangi markadan alışveriş yapacağımızı, hangi alışveriş merkezinden alacağımızı, hangi ulaşım yolunu seçeceğimize, alış veriş merkezine gideceğimiz ulaşım aracının hangisi olduğunu iyi bir şekilde düşünüp seçmeliyiz örnek, özel arabamı, metrobüs mü, minibüs mü, tramvay mı, otobüs ile mi alışveriş yapacağız bunları iyi düşünmeliyiz, arkadaş ile gideceksek alışverişe gideceğimiz arkadaşı iyi bir şekilde seçmeliyiz. Ve gideceğimizi günü detaylı bir şekilde araştırmalıyız.

Pazar günümü hafta içimi saat kaçta hangi günler kalabalık olur hangi günler ulaşım daha kolay olur bunları detaylı bir şekilde araştırıp öğrenmeliyiz detaylı bir şekilde en uygun kurguyu yapmalıyız ki alışverişin kısa sürmesini sağlayalım. Evet her şey tamam her aşamayı tamamladık ve alışveriş yapacağımız yere geldik asıl bir önemli konuda, ihtiyacımız olan ürün dışında başka ürünlere bakmak bu bize çok zaman kaybettirir.

Diyelim ki bu kurguya bu araştırmayı yapacak zamanınız yok, peki daha kısa sürede akıllıca alışveriş nasıl yapabilirim. Geçmişte edindiğiniz deneyimleri göz önünde bulundurarak yukarıda saydıklarımı da dikkate alarak en iyisi en hızlısı bizim için hangisi ise karar vermeliyiz ve bu şekilde kısa sürede alışverişimizi tamamlamış oluruz. Kısa sürede alışveriş yapmanın bir başka yolu da, internet sitelerinden sipariş vererek yapılabilir. Ben bu yöntemi sizlere tavsiye etmiyorum çünkü ürünleri üzerimizde birebir görüp almalıyız sonradan çok zaman kaybetmemize ve uğraşmamıza sebebiyet verebilir bu yöntem.

1 Yorum

CEVAP VER

Yorumunuzu girin.
İsminiz girin