CS:GO Konsol Komutları

0
6
CS GO Konsol Komutları, CS GO Konsol Komutları ne işe yarar, CS GO Konsol Komutları nasıl kullanılır
CS GO Konsol Komutları, CS GO Konsol Komutları ne işe yarar, CS GO Konsol Komutları nasıl kullanılır

Konsol komutları sayesinde CS:GO oyun için ayarlarını kendi zevk ve isteklerinize göre kolayca değiştirebilirsiniz. Peki, hangi konsol komutu ne işe yarar ve nasıl kullanılır. Bu yazımızda birbirinden işlev ve en çok kullanılan CS:GO konsol komutlarını sizler için derledim.

Konsol komutlarını yazabilmek için konsolu açmanız lazım. “CS:GO Konsol Nasıl Açılır?” adlı yazımı okuyarak konsolu açabilirsiniz.

net_graph 1

Kolay bir şekilde oyun içi fps ve ping değerleri gibi onlarca özelliğe ulaşabilirsiniz.

fps_max 0

Fps değerlerinizi sınırlamaz gidebildiği kadar gidebilbesine izin verir. Örneğin; sizin bilgisayarınız 200 fps alabilecek iken 60 fps de takılı. Bu kod sayesinde fps değerlerindeki sınırlamayı kaldırabilirsiniz ve fps değerleriniz 200 fps değerlerine çıkar. Oyun içinde fps sıkıntısı çekiyorsanız: “CS:GO Fps Arttırma 2018” adlı yazıma bakabilirsiniz.

cl_radar_always_centered

Bu kod sayesinde ekranın sol üst tarafında bulunan radar küçülür ve bu sayede tüm haritayı görebilirsiniz.

cl_use_opens_buy_menu 0

Yeni eklenen bu konsol komutu sayesinde, takım arkadaşlarınızın kafasının üstünde; hangi silaha sahip olduğu, canı ve bir kaç özelliği belli olur. Bu konsol komutu sayesinde arkadaşlarınızın yerini daha hızlı belirleyebilirsiniz.

voice_scale 0.3

CS:GO Oynayan herkes gibi bende çığlık atan veletlerden sıkıldım diyorsanız. Bu kod ile onların sesini bi nebze de olsa kısabilirsiniz. Konsol kullanımı: 0 rakamı sesleri tamamı ile kapatır. 1 rakamı ise en yüksek noktaya getirir. 0 ile 1 arasında size en uygun miktarı ayarlayabilirsiniz.

sv_cheats 1

Arkadaşlarınız ile oynamak için açtığınız sunucularda bir takım yönetici izinlerine, izin verir. sv_cheats 1 aktif, sv_cheats 0 ise de aktif anlamına gelir.

disconnect

Hızlı bir şekilde oyunu terk etmenizi sağlar.

quit

Konsolu açtıktan sonra konsola quit yazarak hızlı bir şekilde oyundan çıkış yapabilirsiniz.

 

Konsol komutları sürekli güncellenmektedir. Sizin de eklemek istedikleriniz var ise yorum atmaktan çekinmeyin. 😀 —

CEVAP VER

Yorumunuzu girin.
İsminiz girin